Загальна кількість переглядів сторінки

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ


У січні місяці 2019 року бібліотека-філія смт. Вилок отримала нові книги. Книги користуються надзвичайним попитом у користувачів бібліотеки різних вікових категорій, а також учнів навколишніх сіл.




Горват, Василь. Зірки впритул: поеми, вірші/ В. Горват. – К.: Український пріоритет, 2018. – 128 с.
Люди, які ковтають шлях. Офіцери пітьми. Паперові гніздовища, з яких вилітають чорні друзі. Вечірнє вікно, вкрите потом. Полегкість від того, що все вже минуло. Біла зернина під корінням хрестів. Спідометр завжди абсолютного часу. Ангели міста, які на танках заповзають у горло. І лагідне запитання наприкінці. Всі ці потужні образи з поеми «Полювання на сина» – як сейсмічні вибухи. Вони навіть можуть перетворити минуле на уламки, щоб лише повернутися до природного первісного стану всезнання.





Сенько, Іван Михайлович. Край карпатський очима етнолога : нар. розвідки / І. Сенько ; вступ. ст. М. Тиводара. – Ужгород : Карпати, 2018. – 176 с. : іл.
У книзі зібрано науково-популярні етнологічні студії про історичні, офіційні та поетичні назви Закарпатської області, фольклорно-етнографічні розвідки про народну педагогіку, звичаї та обряди русинів-українців, про їхнє заняття вівчарством, бокорашством, соледобуванням, а також про менталітет і внесок у педагогічну справу Олександра Духновича, Августина Волошина та Олександра Маркуша.





Упорядкування, художнє оформлення та комп'ютерна верстка: Йолана Любка. Редагування: Йолана Любка. Друк ПП Буркало І. Й. м. Виноградів
До альманаху увійшли поетичні, прозові та мистецькі твори дітей Виноградівщини - учасників ІУ Районного конкурсу дитячої літературно-художньої творчості "Світанкові роси". Видання розраховане на юних читачів та усіх шанувальників українського слова і пензля.






















Скунць, Петро. Моя азбука. Дитячі поезія та переклади/ Упорядкування та підготовка текстів Наталії Скунць; післямова Христини Керити. - Ужгород: Поліграфцентр "Ліра", 2012. - 200 с. - іл.
В Ужгороді вийшла друком перша книга поезій для дітей відомого закарпатського письменника Петра Скунця.  До дитячого видання увійшли як власні твори автора, так і переклади дитячих авторів з російської, угорської, словацької та німецької мов. Дитяча поезія та переклади – це ще один досі невідомий творчий етап Петра Скунця. Упорядником книги стала донька поета Наталка, яка й відібрала серед усього великого насліддя автора поезію для дітей.


Ґрьонтведт, Ніна Елізабет. Суперліто (текст): повість/ Ніна Е. Ґрьонтведт; пер. з норв. Наталі Іваничук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. - 344 с.
В третій книжці Ніни Елізабет Ґрьонтведт Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.



Ходанич, Петро Михайлович. Руки для майстра : вибр. твори / П. М. Ходанич. – TIMPANI, 2018. – 512 с. 
До книги увійшли вибрані повісті, оповідання і драми письменника, написані в часи визвольних змагань українського народу за незалежність, буремні роки початку нового тисячоліття. Це і захоплюючі подорожі в історію рідного краю від Першої світової війни і до нашого часу через призму доль героїв книги, і зустріч із закарпатськими будителями М. Лучкаєм, В. Довговичем, О. Духновичем, і вічні радощі та тривоги кохання.






Бурмек-Дюрі, Микола Миколайович. Мама казали правду: Оповідання, етюди, щоденник/ Передмова Є. Навроцької. - Ужгород: Гражда, 2018. - 164 с.
Повчальне чи напутнє слово матері має особливе місце і значення, виїмкову цінність в житті людини не залежно від національної, соціальної чи будь-якої іншої приналежності. Цю непросту тему взявся розробити молодий ромський письменник Микола Бурмек-Дюрі. У пропонованій книзі автор із ромською спостережливістю описує навколишній світ з його протиріччями і вадами, добрими і поганими сторонами. Це – пошуки можливості реально вижити у наш бурхливий час. Ось тут саме і проявлялась здатність жити родиною і громадою,                                                             шанувати батька-матір. Особливо – матір.
Бурмек-Дюрі, Микола Миколайович. Щоденник молодого рома-мандрівника: Роман / Передмова В. Горвата. - Ужгород: Гражда, 2018. - 192 с.
Пропоноване видання дарує читачеві унікальну нагоду побачити наш звичний світ очима рома, молодого ромського письменника Миколи Бурмека-Дюрія. Циганське око гостре, прозірливе як промінь лазера. Про це ми зазвичай здогадуємося, але майже нічого не знаємо. Перевага прози Миколи Бурмека-Дюрія в тому, що вона йде не від книжок, а виключно від традицій ромської культури, ромського бачення життя. Це література, яка знайде свого читача.





Новак, Володимир ІвановичПервоклашка [Текст] : [зб. поезій] / В. І. Новак. - Ужгород : [б. и.], 2015 (ПП Наумченко Н. В.). - 44 с. : іл. 
Одинадцятий поетичний збірник "Первоклашка" закарпатського поета Володимира Новака виконаний як книжка-розмальовка з русинськомовними віршами і є продовженням попереднього видання для дітей "Из дідової тайстри".
Цей збірник розрахований для використання в молодших класах шкіл та родинному колі.








Новак, Володимир ІвановичУдгадайка [Текст] : [зб. поезій] / В. І. Новак. - Ужгород : [б. и.], 2016. - 40 с. : іл.
"Удгадайка" - тринадцятий поетичний збірник закарпатського поета Володимира Новака. В цій збірці  вірші для дітей написані по-русинськи та доповнені малюнками у вигляді розмальовки. 
Вірші-загадки будуть цікавими та корисними при вихованні дітей молодшого віку.







Новак, Володимир ІвановичИз дідової тайстри [Текст] : [зб. поезій] / В. І. Новак. - Ужгород : [б. и.], 2015. - 42 с. : іл.
"Из дідової тайстри" - десятий поетичний збірник закарпатського поета Володимира Новака, який презентує написаний по-русинськи вірші для дітей. 
Книжка виконана у вигляді розмальовки - вперше в дитячій русинській літературі, і може використовуватися для виховання малечі дошкільного віку в дитсадках та родинному колі.







Ольбрахт, Іван. Микола Шугай, розбійник : роман / І. Ольбрахт ; пер. з чес. С. В. Масляка. – Ужгород : Карпати, 2018. – 168 с. : іл.
Розбійник Микола Шугай став однією з численних найпривабливіших легенд Карпат завдяки видатному чеському письменнику-реалісту Івану Ольбрахту і його роману-баладі. Найперше тому, що образ головного героя втілив у собі велич і трагедію простого закарпатця, котрий, як писали дослідники творчості автора, був наділений всією тою силою і могутністю, яких у нього самого немає, але до яких він так гаряче прагне.

Немає коментарів:

Дописати коментар